top of page

Teori Hakkında

 

Teoriler fikirlerin küçük yapı taşlarıdır. Bir bilimsel öneri nasıl hipotezle başlarsa, fikirler de teoriler üzerine inşa edilir. Teoriler aynı zamanda, toplumsal tartışmaların farklı açılarını göstermek adına büyük öneme sahiptir. Teorilerin faydası, doğru veya yanlış olmasından ziyade bir fikrin oluşmasına sağladığı katkı ile ölçülür. Çünkü teoriler doğurgandır. Yanlış teoriler bile, doğruya ulaşmanızı sağlayan bir araç görevi görebilir. Bu sitede yer alan yazılar da bu amaçla hazırlanmıştır. Amaç, siz okuyucuları düşündürmek, tartışmalara yeni bir perspektif katarak zenginleştirmek ve kendi doğrunuzu bulmamıza katkı sağlamaktır. 

Teorizma.com bu amaçla 2021'de yayına başladı. Sitedeki yazılar; ekonomi, siyaset, bilişim, iletişim ve teknoloji alanlarındaki kişisel bilgi ve tecrübelerimin yansımasından oluşuyor. Bu yazılarda öne sürülen teoriler şahsi görüşlerim olup herhangi bir kurumu bağlayıcı nitelik taşımaz. Keza bu teoriler beni bile bağlayıcı değildir. Gelecekte kendi teorilerimi çürütme hakkım saklıdır.

Tüm okuyuculara saygılarımla,
Yiğit Karakış

Yiğit Karakış Hakkında

 

1977 yılı Ankara doğumlu. İlk öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul'da Concept reklam ajansında çalışmaya başladı. 2002'de kendi dijital iletişim şirketi olan Code Interactive'i kurdu. Şirketi, 2009 yılında Sportsnet Group tarafından satın alındı ve grup bünyesinde yönetici ortak olarak çalışmaya devam etti. Bugüne kadar yüzlerce markaya iletişim, reklam, dijital medya hizmeti verdi. Bu işler, çoğu yurt dışı olmak üzere 100'e yakın ödüle layık görüldü. 2013'te Boğaziçi İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.  


2017'de İYİ Parti'nin kurulması ile Koç Grubu bünyesindeki görevini bırakarak partinin Stratejik İletişim Merkezi Başkanlığına atandı. Bu süreçte ekibi ile birlikte, İYİ Parti'nin özellikle genç kuşakla iletişiminin temellerini atmaya çalıştı. 2018 Genel Seçimlerindeki çalışmaları İYİ Parti'ye ulusal ve uluslararası 11 ödül kazandırdı. Halen İYİ Parti'nin Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Tarım 4.0, Maliyenin Dijital Dönüşümü, Nakitsiz Toplum, Girişim Ekosistemi gibi pek çok konuda partinin vizyonuna katkı sağlamaya devam etmektedir.

 
 
 
 
Yüzünü Güneşe Dön
04:19

Yüzünü Güneşe Dön

Yüzünü Güneşe Dön Oyuncular Gençler: İYİ Parti Gençlik Kolları Hasta Amca: Profesyonel oyuncu Çocuklar: Profesyonel oyuncu Spotify https://spoti.fi/2KA54H9 itunes https://apple.co/2LeL5iu Türkçe altyazı seçeneği mevcuttur. English closed caption is available. Sözler Bitmedi bu karanlık gece uykularım kaçarken Huysuz yaşlı amcalar hayallerimi çalarken Her renkten çiçeği izledim nicedir solarken Manzara izleyemem ki güneş batıdan doğarken Çocukluğum ılık rüzgar sıcağında eririm Düşlerimde eser tatlı talı ben ürperirim Mutlu yüzler İYİ insanlar vardı bilirim Nereye gittiler ben o çocuğa nasıl hesap veririm Dilsiz oldu herkes ben konuşmayı özledim Akıl sustuğunda yanan ateşleri gözledim Kafamda tutsak sesler bir çöküşü izledim Bugünler için umudumu tam kalbime gizledim Kavga dövüş bilmem ben sevmeyedir meyilim Nasıl sırtını döndün bana, zorbaya eğilip Duy sesimi kardeşim ben seninleyim seninim Gözüme bak dudağımı oku ben düşman değilim Eğmem boyun eğmem, kalbinde sevgin yoksa efendim diyemem Etmem pes etmem ister söv ister hapset ben sesimi kesmem Dönmem geri dönmem bu köy benim bu kent benim sana yar etmem Korkmam karanlıktan içimde bir alev yanar…Güneş tekrar doğana kadar Kimsenin yuvasına girip de postu sermedim Ben bu güne herkese eyvallah deyip gelmedim Her insanın sabrı var bak ben buradayım bitmedim Turfandayım diyene elimde tuzla gitmedim Korkma sen biz kimseyi kulağından tutup atmayız Aynı sofrada doyduğumuzu yarın satmayız Edebimizi iyi biliriz de büyüğe dil uzat.... Mayız sanma farketmez semt bizim ayaktayız İYİ şeyler zaman alır kısık ateşte haşlıyorum Kusura bakma sıktıysam birazcık tıraşlıyorum Kulağın ağır işitiyordur iyi dinle yavaşlıyorum Son nefesini İYİ kullan, ben daha yeni başlıyorum… Eğmem boyun eğmem, kalbinde sevgin yoksa efendim diyemem Etmem pes etmem ister söv ister hapset ben sesimi kesmem Dönmem geri dönmem bu köy benim bu kent benim sana yar etmem Korkmam karanlıktan içimde bir alev yanar…Güneş tekrar doğana kadar Bir annenin canını yakanı 70 cihan aklayamaz Hakikat fay hattı gibidir kimse uzun saklayamaz Özgürlüğümü de ormanlar gibi kundaklayamaz Sakin ol şampiyon. Kimse beni yasaklayamaz Eğmem boyun eğmem, kalbinde sevgin yoksa efendim diyemem Etmem pes etmem ister söv ister hapset ben sesimi kesmem Dönmem geri dönmem bu köy benim bu kent benim sana yar etmem Korkmam karanlıktan içimde bir alev yanar…Güneş tekrar doğana kadar Teşekkür Katkılarından dolayı İbrahim Emre Karaa, İbrahim Alagöz ve Fadıl Dinçer,'e teşekkür ederiz. 👉🏻Bizi diğer hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz: Twitter: https://twitter.com/iyiparti Instagram: https://www.instagram.com/iyiparti/ Facebook: https://www.facebook.com/iyiparti Linkedin : https://www.linkedin.com/in/iyi-parti-4265a7245/ Web: https://iyiparti.org.tr/
İYİ Parti Starwars Reklamları
01:19
İYİ Parti Sosyal Medya Yönetimi
02:00
İYİ Parti Google Reklamları
01:58
bottom of page